Mihai Teja, al doilea meci fără VICTORIE la FCSB. „Roș-albaștrii” au remizat cu o formație din China

FCSB a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul amical disputat împotriva chinezilor de la Shanghai Shenhua, în cantonamentul de la Marbella.

FCSB a remizat, duminică, în fața chinezilor de la Shanghai Shenhua, în cel de-al doilea test de verificare al anului, disputat la Marbella. „Roș-albaștrii” au deschis repede scorul, prin Florin Tănase, în minutul 7, și și-au mărit avantajul după ce adversarii au marcat în propria poartă în minutul 49. Florin Tănase a ratat un penalty, în minutul 54, apoi, în final, asiaticii au revenit, datorită golurilor marcate în minutele 72 și 75. A fost cel de-al doilea amical al lui Mihai Teja, pe banca celor de la FCSB, după 0-0 cu FC Sion. Pe 23 ianuarie, FCSB va da pipet cu Dinamo Kiev.