LIGA I. CFR Cluj A CÂȘTIGAT DERBY-ul cu Dinamo, după ce a fost condusă de „câini”. 4 goluri s-au marcat într-o repriză

CFR Cluj s-a impus cu 3-1 în partida disputată, duminică, pe teren propriu, în Gruia, în runda a 5-a a campionatului intern.

CFR Cluj a câștigat cu scorul de 3-1 confruntarea cu Dinamo, jucată, duminică, pe teren propriu, în etapa a 5-a a Ligii I. Betano. În prima repriză nu s-a marcat, iar acțiunea a început în partea a doua. Oaspeții au punctat prin Mihai Popescu, în minutul 61, ardelenii au egalat datorită lui George Țucudean (66). În minutul 73, Billel Omrani a adus-o pe CFR în avantaj, iar George Țucudean a realizat „dubla” în minutul 78. CFR Cluj este lidera campionatului, cu 11 puncte și este urmată de FCSB (10). Dinamo se află pe poziția a 6-a cu 7 puncte.