LIGA CAMPIONILOR. Răzvan Lucescu, aproape să intre cu PAOK Salonic în grupele celei mai importante competiții intercluburi

PAOK Salonic a remizat, marți, în deplasare, cu Benfica Lisabona (scor 1-1), în prima manșă a play-off-ului Ligii Campionilor.

PAOK Salonic, formația pregătită de Răzvan Lucescu, a plecat neînvinsă de pe terenul echipei Benfica Lisabona (scor 1-1) la finalul primei manșe a play-off-ului Ligii Campionilor. Lusitanii au deschis scorul prin Luis Pizzi, cel care a transformat un penalty în minutul 45+1, grecii au restabilit egalitatea datorită lui Amr Warda, în minutul 71. Meciul retur, care va stabili formația calificată în grupele Ligii Campionilor, se va disputa, miercuri, 29 august, la Salonic.