LIGA 1. Rapid - CFR Cluj, 0-0. Giuleştenii, tot mai aproape de retrogradare

Rapid şi CFR Cluj au remizat, astăzi, scor 0-0, în etapa a 15-a a Ligii I, bifând cel de-a patrulea joc între cele două tabere care se termină cu scor alb

În prima repriză, rapidiştii şi-au creat câteva ocazii clare de a marca, dar după pauză au fost lispsiţi de randament.

De partea cealaltă, CFR a fost echipa mai periculoasă pe final, însă plecarea lui Vasile Miriuţă de la gruparea ardeleană a fost resimţită, deoarece trupa din Gruia nu a mai arătat jocul bun din etapele trecute.

Rapid: Bornescu - Tânc, Lung, Iacob, Mendy - Rui Miguel, Dică - Al. Coman, Pancu, Buş - Ciolacu (Roşu '46). Antrenor: Marian Rada.

CFR Cluj: Felgueiras - Susici, Larie, Rada, Camora - Petrucci, Da Silva (Muniru '78), Jazvici (Dore '61) - Chanturia (Jakolis '86), Tade, Ivanovski. Antrenor: Francisc Dican.

Cartonaşe galbene: Rui Miguel '53, Dică '57, Buş '61, Roşu '71, Lung '77 / Da Silva '36, Chanturia '61, Camora '90+3