Ibrahimovic, o nouă execuție de clasă în MLS. Suedezul a reușit o foarfecă de generic | VIDEO

În vârstă de 37 de ani, Zlatan Ibrahimovic a ieșit din nou la rampă, printr-un gol spectaculos marcat pentru echipa sa, LA Galaxy.

Uluitorul atacant suedez a fost autorul unui gol extraordinar pentru Los Angeles Galaxy, luni dimineaţă, în meciul din MLS contra celor de la New England Revolution, scor 1-2.

Ibrahimovic a primit o pasă în careul advers, în minutul 84, la scorul de 0-2, iar după ce și-a pregătit șutul prin două atiingeri suplimentare a finalizat printr-o foarfecă superbă. Reușita suedezului se poate vedea de la minutul 08:30.

Acum, Zlatan Ibrahimovic a adunat 11 goluri marcate în tot atâtea partide pentru LA Galaxy, în acest sezon în MLS. Este al doilea cel mai bun marcator din campionatul nord-american, după mexicanul Carlos Vela (16), colegul său.