Gigi Becali, scandal la TV cu Vali Moraru

Gigi Becali. Sursa foto: Facebook/ Gigi Becali

Imediat după meciul dintre CFR Cluj – FCSB (2-2), Gigi Becali i-a făcut scandal moderatorului Vali Moraru, în direct la TV!

Gigi Becali deranjat de întrebarea lui Vali Moraru

Gigi Becali, patronul de la FCSB, a fost deranjat de întrebarea lui Vali Moraru cu privire la schimbările pe care le-a făcut în pauza meciului dintre CFR Cluj și FCSB, pe ternul Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, din cartierul Gruia din Cluj.

În a 9-a etapă a noului sezon de Superliga României, CFR Cluj și FCSB au remizat, cu scorul de 2-2. Gigi Becali, a intrat telefonic la finalul partidei, la TV, pentru a comenta prestația echipei lui Elias Charalambous.

Patronul campioanei României a răbufnit încă de la începutul conversației telefonice

Încă de la început, moderatorul Vali Moraru l-a întrebat pe Gigi Becali de câte schimbări era nevoie să facă la pauză, făcând referire la cele patru mutări făcute de FCSB după primele 45 de minute.

CFR Cluj-FCSB

Latifundiarul din Pipera a răspuns coleric, în stilul său caracteristic, imediat: „Nu îmi arde de miştouri! De aia m-ai sunat?”

„Dumneata m-ai sunat să faci mișto sau să vorbim ceva? Nu îmi arde de miștouri. Când e de făcut mișto, facem. Dacă voi ziceți că trebuiau schimbați 8, așa o fi. Am făcut numai patru schimbări, puteam face 5”, a declarat Gigi Becali, la telefon, răspunzându-i lui Vali Moraru.

Gigi Becali a făcut patru schimbări la meciul dintre CFR Cluj și FCSB

În pauza meciului, când clujenii erau în avantaj cu un gol, patronul campioanei României, s-a enervat foarte tare și a făcut nu mai puțin de patru schimbări.

Astfel, de pe terenul din Gruia au fost înlocuiți la pauză William Baeten, David Miculescu, Baba Alhassan și Alexandru Pantea.

Ei au fost înlocuiți pe teren de Daniel Popa, Alexandru Băluță, Valentin Crețu și Octavian Popescu, pentru repriza a doua, potrivit Pro Sport.