FCU Craiova a pierdut cu Hermannstadt, scor 1-3 și a retrogradat în Liga 2, după ultima etapă din play-out-ul Superligii. Galeria a distrus peluza și au întrerupt meciul cu Hermannstadt

FCU Craiova a retrogradat. Membrii galeriei au protestat violent

Membrii galeriei FCU Craiova au făcut scandal și au întrerupt meciul timp de 10 minute pe final, după ce aceștia au aruncat cu scaune din tribune. Jucătorii au fost trimiși la vestiar și au revenit când s-a golit peluza.

Mai exact, în minutul 84, meciul a fost întrerupt după ce fanii de pe Ion Oblemenco au aruncat cu torțe, petarde și scaune în teren, sub formă de protest.

Protestele galeriei echipei gazdă au continuat și după meci. Suporterii au vrut să meargă la autocar, pentru a le cere socoteală jucătorilor și acolo, dar forțele de ordine s-au opus. Partida a fost reluată din minutul 84, cu peluza goală.

Ar putea fi o imagine cu 3 persoane, persoane jucând fotbal, persoane jucând fotbal şi text care spune „FINAL A းတေ ဝိုးလ ilor matea Matea EI Super Tan SHAMG 281 Fotbal UNIVERSITATEA FotbalClub Club 1-3 3 1-3 F C *HERMANNSTADT+ 2015”Sursa foto: Facebook

Echipa lui Mititelu a făcut un meci slab cu Hermannstadt

FCU Craiova ar fi jucat barajul pentru rămânerea în Superliga dar, din păcate, oltenii au jucat foarte slab, în prima repriză au avut o singură ocazie, prin Baeten, care a tras spre vinclu de la distanță. Căbuz a scos de sub bară. FCU Craiova a sperat după golul lui Blănuță, care a marcat cu un șut plasat, la colțul scurt.

Bucuria a ținut doar 8 minute, deoarece Mino Sota a egalat. Apoi a marcat și Gabi Iancu. Tot el a mai dat un gol în minutul 82, fiind singur cu portarul. Din acest moment a început nebunia în tribune. Iar ca semn de nemulțumire față de jandarmi, membrii galeriei au mai aprins câteva torțe în incinta stadionului Ion Oblemenco, apoi au plecat.