FCSB s-a impus la Botoșani în inferioritate numerică. „Roș-albaștrii” au patru victorii consecutive în Liga I

FCSB a câștigat la Botoșani, scor 2-0, și a ajuns la trei puncte de liderul CFR Cluj, care a disputat un meci mai puțin

FCSB a câștigat cu scorul de 2-0 partida disputată, sâmbătă, pe terenul formației FC Botoșani, în etapa a 16-a a Ligii I. „Roș-albaștrii” au deschis scorul prin Florinel Coman, în minutul 31, apoi și-au dublat avantajul datorită lui Harlem Gnohere, carea punctat în minutul 74. Într-un moment în care oaspeții evoluau în inferioritate numerică, după eliminarea lui Bogdan Planici.

Echipa lui Bogdan Vintilă a ajuns la patru victorii consecutive în campionat și se află pe locul 5-lea al clasamentului, cu 27 de puncte. Lideră este CFR Cluj, 30 de puncte și un meci mai puțin disputat.

„Mă așteptam să câștigăm. Nu era asta o problemă. A fost mai palpitant în 10 jucători. Mă bucur că jucătorii mei au dat dovadă de spirit de sacrificiu și au reușit să marcheze chiar și în 10. Sunt fericit pentru ei”, a declarat Bogdan Vintilă la Digi Sport.