FCSB, EȘEC în primul amical al anului. Denis Alibec a făcut un gest INCALIFICABIL și n-a rezistat pe teren până la final

FCSB a fost învinsă, astăzi, de Olimpik donețk, scor 1-2, într-o confruntare amicală. Denis Alibec n-a rezistat pe teren până la final.

FCSB a disputat, astăzi, primul amical al anului, și a pierdut cu scorul de 1-2, în fața ucrainenilor de la Olimpik Donețk. Dennis Man a deschis scorul în minutul 30, apoi, în repriza a doua, Stanislav Bilenkyi a întors rezultatul, cu reușitele din minutele 53 și 69. Denis Alibec, atacantul „roș-albaștilor”, și-a dat din nou în petic și a fost eliminat în final, după ce i-a băgat mâna în gât unui adversar. FCSB va mai disputa teste de verificare cu FC Admira Wacker (25 ianuarie), Jiangsu Suning (28 ianuarie) și NK Osijek (30 ianuarie)