FCSB A REMIZAT în primul amical al verii, cu FC Bruges. Vicecampioana din Liga I a ratat un penalty

FCSB a termiant la egalitate, scor 1-1, partida disputată, miercuri, împotriva belgienilor de la FC Bruges, într-un test de verificare disputat în Olanda.

FCSB, vicecampioana României, a încheiat nedecis, scor 1-1, amicalul disputat, miercuri, contra belgienilor de la FC Bruges. Scorul a fost deschis de Stefano Denswil (4), iar „roș-albaștrii” au marcat în repriza a doua, datorită lui Filipe Teixeira (52). FCBS putea înscrie și prin Florin Tănase, dar mijlocașul a ratat un penalty obținut de Moruțan, în minutul 76. În cantonamentul din Olanda, vicecampioana va mai disputa teste de verificare cu Ajax (7 iulie), PAOK Salonic (9 iulie) și Al Gharafa (13 iulie).