CUPA LIGII. Dinamo - Universitatea Cluj, 0-0, 3-2 după loviturile de departajare. „Câinii” merg în semifinale

Dinamo a învins, sâmbătă, pe teren propriu, pe Universitatea Cluj, scor 3-2 după executarea loviturilor de departajare și s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii.

Dinamo și Universitatea Cluj au fost protagonistele unei partide plictisitoare în sferturile de finală ale Cupei Ligii. „Roș-albii” au avut nevoie să treacă prin chinul loviturilor de departajare pentru a accede în penultimul act al celei de-a treia competiții a țării. După 120 de minute în care nimeni nu a schimbat scorul de pe tabelă, la penalty-uri, pentru gazde au punctat Matei, Elton și Lazăr, iar Nedelcearu și Boubacar au ratat. Pentru clujeni au înscris Ceppelini și Kovacs și au ratat Costin, Stojanovici și Skvorc.