CSU Suceava, aproape de "sferturi"

Echipa masculină CSU Suceava a învins astăzi, pe teren propriu, formaţia croată RK Bjelovar, scor 27-16 (12-8), în prima manşă a optimilor de finală ale Challenge Cup la handbal.

Demonstraţie de forţă făcută astăzi de CSU Suceava în meciul cu RK Bjelovar, scor 27-16 (12-8), moldovenii luând o opţiune serioasă la calificarea în sferturile de finală ale Challenge Cup.

Partida retur se va disputa sâmbăta viitoare în Croaţia.

"Nu e rezolvată calificarea. Am câştigat o singură repriză, urmează a doua, în Croaţia. Nu ştiu dacă e mult sau puţin că am bătut la 11 goluri, important este să câştigăm şi în deplasare, a declarat antrenorul CSU Suceava, Leonard Bibirig, la finalul meciului.

CS Caraş Severin va juca în optimi, week-end-ul viitor în Italia, ambele meciuri, cu SSV Bozen.