Bundesliga. Bayern Munchen - Union Berlin 1-0 . Meciul la care s-a ratat de 20 de ori Sursa fotoL logo Bundesliga

Bayern Munchen și-a câștigat restanța din Bundesliga, cu Union Berlin. Campioana Germaniei s-a impus cu scorul de 1-0, într-un meci în care a irosit peste 20 de ocazii de a marca.

Bundesliga. Bavarezii au acumulat 44 de puncte și se apropie la patru puncte de liderul Bayer Leverkusen. De cealaltă parte, Union Berlin ocupă poziția a 15-a în clasament, cu doar 14 puncte.

Bundesliga. Meciul Bayern Munchen - Union Berlin

Formația antrenată de Thomas Tuchel a trecut peste eșecul cu Werder Bremen (1-0) și s-a impus pe teren propriu în restanța cu Union Berlin.

Campioana ultimelor 11 sezoane de Bundesliga a irosit foarte multe șanse de a marca, însă a fost salvată de reușita portughezului Raphael Guerreiro, din minutul 46.

Harry Kane a punctat și el pentru Bayern (min 55). Dr golul golgheterului a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Bundesliga.

Sursa foto: Captură

Victorie chinuită pentru trupa lui Tuchel

De Ligt putea deschide scorul în minutul 6, cu o lovitură cu capul. Dar Ronnow a respins foarte bine și a păstrat egalitatea pe tabelă.

Portarul lui Union Berlin a avut o intervenție salvatoare și la șutul lui Upamecano.

În minutul 23, Coman a șutat puțin pe lângă poartă. Iar Sane a pus în pericol poarta adversă în prelungiri.

Pe finalul primei reprize, Musiala a șutat din interiorul careului. Dar Ronnow a avut din nou o intervenție bună.

Bayern Munchen a deschis scorul în debutul reprizei secunde, prin Guerreiro, care a șutat imparabil din interiorul careului.

Pe final, Goretka a trimis cu capul spre poartă, dar Ronnow a intervenit foarte bine.

Bayern Munchen - Union Berlin 1-0

Sursa foto: captură digi sport

Bundesliga, clasament

Deşi au câştigat la limită, bavarezii au acumulat 44 de puncte și s-au apropiat la patru puncte de liderul Bayer Leverkusen.