FC Braşov - FCM Târgu Mureş 1-1 | FINAL

FC Braşov a întâlnit, în această seară, de la ora 18.45, formaţia FCM Târgu Mureş, într-un meci din etapa a 18-a în Liga I. Sub Tâmpa, cele două formaţii au remizat, scor 1-1.

Braşovenii sperau să repete victoria din partida-tur, când s-au impus în deplasare cu 1-0. Numai că veteranul Robert Ilyeş a fost şi înger, şi demon. După ce a deschis scorul din penalty, nouă minute mai apoi şi-a deviat mingea în propria poartă. Ambele goluri au căzut după pauză.

În ultima etapă a turului, FCM Târgu Mureş a remizat la Alba Iulia, 1-1 cu Universitatea Cluj, în timp ce FC Braşov a învins cu 2-0 formaţia Rapid Bucureşti. FC BRAŞOV - FCM TÂRGU MUREŞ 1-1 Marcator: Ilyeş (63 - penalty) / Ilyeş (72 - autogol) FC Braşov: 32. Mincă - 20. Voicu, 6. Majernik, 21. Rusu, 26. Wiliams - 11. Martinovici (9. Hadnagy min. 54)- 16. Nuno Viveiros, 10. Ilyeş, 18. Cristescu, 7. Chipciu - 17. Dedu (22. Diarrassouba min. 80) Antrenor: Daniel Isăilă. FCM Târgu Mureş: 12. Dănălache - 6. Sosa, 28. L. Munteanu, 8. Vârtic - 20. C. Pop (18. Biţiş min. 68), 90. Ba (7. Stângă min. 64), 14. Stere, 24. Szilagy - 19. Fl. Dan, 9. Veljovici (17. Roman min. 46), 21. Astafei Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: Martinovici 11, Rusu 71 / Astafei 28, Fl. Dan 30, Sosa 61, Stere 66, Vârtic 69, Roman 80

Arbitri: Marius Avram - Micloş Nagy, Petru Gaspar - Adrian Comănescu

Liga I: Etapa a 18-a - Program