Concordie totală între Chiajna şi Steaua!

Steaua rămâne în cursa pentru titlu după victoria facilă obţinută aseară, în deplasare, împotriva Concordiei Chiajna, cu scorul de 2-0.

Bulgarul Valentin Iliev a deschis scorul cu un voleu superb, direct sub transversală, în minutul 7. Un alt fundaş, sârbul Martinovici a risipit "emoţiile" oaspeţilor, în minutul 73. Cea mai controversată fază a partidei a avut loc în minutul 14, când Valentin Iliev a trimis în transversală, apoi mingea a căzut pe linia porţii, iar Geraldo a reluat din nou în bară. Steliştii au cerut gol la reluarea lui Iliev. Blestemul accidentărilor le-a lovit aseară pe ambele echipe. Viorel Dinu şi Ilie Iordache, de la gazde, şi stelistul Latovlevici au fost schimbaţi forţat. În partea a doua a meciului, alţi doi jucători ai Concordiei, Roberto Iancu şi Paulinho, au acuzat probleme medicale, dar au rămas pe teren, deoarece antrenorul Laurenţiu Reghecampf efectuase toate modificările. Leandro Tatu s-a făcut din nou de râs, irosind ocazia campionatului, în minutul 84. Brazilianul n-a nimerit poarta goală de la câţiva metri. Concordia, echipa care a făcut senzaţie în acest retur când a vrut, nu a reuşit să-şi creeze decât o singură ocazie mare împotriva Stelei! Componenţii echipei care în 1986 a câştigat Cupa Campionilor Europeni au aniversat 26 de ani de la finala cu Barcelona la un complex turistic din Cheile Grădiştei, unde au jucat o partidă cu echipa ziariştilor. Steliştii s-au impus, ca şi la Sevilla, după loviturile de departajare. La eveniment a participat şi Valentin Ceauşescu, "patronul" din umbră al acelei echipe.