LIGA CAMPIONILOR. Pep Guardiola a fost ELIMINAT în „optimi”. AS Monaco a reușit un meci SENZAȚIONAL cu Manchester City și s-a calificat cu scorul general de 6-5

AS Monaco s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins-o, pe teren propriu, pe Manchester City, scor 3-1.

AS Monaco a reușit performanța de-a se califica în „sferturile” Ligii Campionilor, cea mai importantă competiție intercluburi. Miercuri, pe teren propriu, monegascii au învins-o pe Manchester City, scor 3-1, după ce, în prima manșă, pierduseră în Anglia cu scorul de 3-5. Gazdele au deschis scorul prin Kylian Mbappe (8) și și-au dublat avantajul după golul lui Tavares Fabinho (29). În repriza a doua, elevii lui Pep Guardiola au punctat prin Leroy Sane (71), dar Monaco a înscris golul calificării în minutul 77, grație lui Tiemoue Bakayoko.

În cealaltăă partidă a serii, Atletico Madrid a remizat, acasă, cu Bayer Leverjusen, scor 0-0. Spaniolii merg în sferturile de finală, după ce, în tur, s-au impus cu scorul de 4-2.