Steaua și-a consolidat poziția de lider, după ce a învins-o pe CS „U” Craiova. Meciul a fost decis de o gravă greșeală de arbitraj

Steaua a câștigat partida jucată, duminică, pe „Arena Națională”, contra formației CS „U” Craiova (scor 2-1), în etapa a 11-a a Ligii I. Rezultatul a fost marcat de o gravă greșeală a brigăzii de arbitri.

Steaua s-a impus în fața celor de la CS „U” Craiova, scor 2-1, într-o confruntare din etapa a 11-a a Ligii, ce s-a desfășurat, duminică, pe „Arena Națională”. Gazdele au deschis scorul prin William De Amorim, în minutul 17, oaspeții a egalat datorită lui Bogdan Vătăjelu (41). În partea a doua, „centralul” Radu Petrescu a acordat eronat o lovitură de la 11 metri, pentru Steaua, în minutul 75. Acka a atins mingea cu mâna, dar infracțiunea a fost comisă în afara careului. Petrescu a mers pe mâna tușierului și a arătat punctul cu var, dându-i ocazia lui Boldrin să transforme fără emoții.