Șoc pe „Camp Nou”!

Etapa a 22-a din Primera Division a adus o mare surpriză.

Surpriză de proporții sâmbătă, pe „Camp Nou”! FC Barcelona a fost învinsă chiar pe propriul teren, scor 3-2 de Valencia, într-un meci contând pentru etapa a 22-a din Primera Division! Catalanii au deschis scorul încă din minutul 7, prin Alexis Sanchez, dar „liliecii” au egalat cu un minut înainte de finalul primei reprize, grație golului înscris de Parejo. În repriza secundă, Piatti i-a adus pe oaspeți în avantaj (48), Mesi a egalat în minutul 54, dintr-un penalty controversat, iar cinci minute mai târziu Alcacer a marcat golul victoriei. Barcelona a terminat meciul cu un om în minus, Jordi Alba fiind eliminat în minutul 78. FC Barcelona rămâne, deocamdată, pe primul loc în clasament, cu 54 de puncte, dar Atletico Madrid (locul 2, cu același număr de puncte) și Real Madrid (poziția a 3-a, cu 53 de puncte) urmează să joace în această seară. Atletico întâlnește pe teren propriu formația Real Sociedad, iar Real joacă la Bilbao, cu Athletic.