Și-a revenit Rusescu! Fostul stelist a făcut un meci mare pentru Braga

Fostul stelist a „spart gheața” în campionatul Portugaliei.

La cel de-al doilea meci al său în tricoul echipei portugheze Braga, Raul Rusescu a reușit să impresioneze. La fel ca și în precedenta partidă, cu Arouca, din Cupa Portugaliei, fostul stelist a fost titular în jocul din campionat pe care echipa sa l-a câștigat pe teren propriu, scor 3-0, în fața celor de la Vitoria Guimaraes. Rusescu a răsplătit prin două goluri încrederea pe care antrenorul Jesualdo Ferreira i-a acordat-o. În minutul 66, românul a marcat golul doi al celor de la Braga, iar șase minute mai târziu a punctat din nou, stabilind scorul final al partidei.  Raul Rusescu a fost cumpărat în vara anului trecut de FC Sevilla de la Steaua cu suma de 2,2 milioane de euro. Atacantul nu a fost însă pe placul antrenorului Unai Emery și a prins rar echipa andaluză, motiv entru care, în această iarnă, a fost împrumutat până la finele sezonului la Sporting Braga.