RUGBY. România - Canda, 17-15. „Stejarii” au obținut prima VICTORIE la Campionatul Mondial, după o revenire UIMITOARE

Naționala de rugby a României a câștigat meciul disputat contra Canadei, în această seară, scor 17-15, în Grupa D a Cupei Mondiale.

Prima reprezentativă de rugby a României a bifat, marți, primul succes la Cupa Mondială. „Stejarii” au avut un meci dificil, contra Canadei, și s-au impus cu scorul de 17-15. La pauză, românii au fost conduși cu scorul de 0-8, iar în partea a doua a meciului, „roș-albii” s-au distanțat la 0-15, în minutul 45. A fost momentul în care „tricolorii” au avut o tresărire de orgoliu și au întors senzațional soarta meciului.