NEWS ALERT. Dinamo A RATAT și Cupa României. „Câinii” au fost ÎNVINȘI de Craiova și au fost ELIMINAȚI

CS „U” Craiova s-a impus cu scorul de 1-0 în partida disputată, marți, pe teren propriu, împotriva echipei Dinamo, în „sferturile” Cupei României.

CS „U” Craiova s-a calificat, marți, în semifinalele Cupei României, după succesul obținut, marți, pe teren propriu, contra lui Dinamo. Oltenii au învins cu scorul de 1-0, golul aparținându-i lui Nicușor Bancu, în minutul 56. Astfel, „roș-albii” au ratat și cel de-al doilea obiectiv al sezonului, după ce n-au reușit calificarea în play-off-ul Ligii I.