Marius Copil şi Adrian Ungur, victorie categorică în proba de dublu a BRD Năstase-Țiriac Trophy

Perechea Marius Copil/Adrian Ungur, beneficiară a unui wild card, s-a calificat, astăzi, în sferturile probei de dublu ale turneului BRD Năstase-Țiriac Trophy. de cuplul Chris Guccione/Andre Sa (Australia/Brazilia).

În competiţia de la Arenele BNR, dotată cu premii în valoare totală de 494.310 euro, Copil, locul 481 la dublu, şi Ungur, poziţia 164, au avut nevoie de 50 de minute pentru a trece de cuplul Chris Guccione/Andre Sa (Australia/Brazilia), scor 6-1, 6-2.

În următoarea rundă, ce doi tenismeni români vor întâlni perechea învingătoare din meciul Marcos Baghdatis/ Mihail Iujnîi (Cipru/Rusia) - Rohan Bopanna/Florin Mergea (India/România, cap de serie numărul 2).

Accederea în "sferturile" competiţiei din "Parcul cu Platani" le va aduce lui Marius Copil şi Adrian Ungur 45 de puncte ATP şi un cec în valoare de 3.960 de euro.