LIGA I. Pandurii Tg. Jiu - Astra Giurgiu, 1-1. Marius Șumudică n-a fost prezent la Turnu-Severin, dinc auza problemelor medicale

Pandurii Târgu Jiu și Astra Giurgiu au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, sâmbătă, la Turnu-Severin, în cadrul etapei a 23-a a Ligii I.

Pandurii Târgu Jiu și Astra Giurgiu și-au împărțit câte un punct după egalul înregistrat, sâmbătă, la finalul jocului ce a contat pentru etapa a 23-a a campionatului intern. Gorjenii au deschis scorul prin Săpunaru (18), iar oaspeții au egalat datorită lui Boldrin (83). În minutul 42, Pițian, de la gazde, a fost eliminat pentru cumul de cartonașe, iar egalitatea numerică a fost restabilită în minutul 90, după ce Geraldo a văzut cartonașul roșu.

Edi Iordănescu, antrenorul Pandurilor, a văzut meciul din tribune, din cauza suspendării, iar Marius Șumudică, tehnicianul oaspeților, a stat în fața televizorului, din cauza problemelor de sănătate.