LIGA I. Dinamo - ACS Poli Timișoara, 2-1. Înaintea „Marelui Derby”, „câinii” i-au egalat la puncte pe rivalii de la Steaua

Dinamo a câștigat, luni, scor 2-1, meciul disputat pe teren propriu, cu ACS Poli Timișoara, în cadrul etapei a 4-a din Liga I.

Dinamo s-a impus cu scorul de 2-1 în partida cu ACS Poli Timișoara jucată, luni, în Ștefan cel Mare, în runda a 4-a a campionatului intern. Gazdele au deschis scorul după ce Matei a transformat un penalty (4), iar bănățenii au egalat în minutul 8 prin Elek. Înainte de pauză, în minutul 44, Gnohere a stabilit scorul final, pentru că în partea secundă nicio echipă n-a mai reușit să puncteze.

Astfel, înaintea derby-ului cu Steaua, din etapa viitoare, Dinamo a ajuns pe locul al 3-lea, cu opt puncte, la egalitate cu „militarii”, ocupanții locului secund.