FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid s-a făcut de râs în Cupa Spaniei. „Galacticii”, ELIMINAȚI după ce au câștigat în tur

Real Madrid a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, de Leganes (scor 1-2), și a fost eliminată din Cupa Spaniei. În tur, „galacticii” câștigaseră cu 1-0.

Real Madrid a părăsit Cupa Spaniei în faza sferturilor de finală. Echipa lui Zinedine Zidane a pierdut, miercuri, pe teren propriu, confruntarea cu Leganes (scor 1-2). Oaspeții au deschis scorul prin Javi Eraso (32), iar gazdele au egalat datorită lui Karim Benzema (47). Golul victoriei i-a aparținut lui Gabriel Appelt, în minutul 55. În tur, Real se impusese cu scorul 1-0.