FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid a remizat pe „Santiago Bernabeu” în derby-ul capitalei Spaniei. ȘOCUL a venit de la Barcelona, care a fost învinsă și n-a putut urca pe primul loc

Real Madrid a remizat, sâmbătă, pe „Santiago Bernabeu”, în compania celor de la Atletico Madrid (scor 1-1), în etapa a 31-a din Primera Division.

Real Madrid și Ateltico Madrid au terminat la egalitate derby-ul capitalei Spaniei, disputat, sâmbătă, în cadrul etapei a 31-a din Primera Division. „Galacticii” au deschis scorul prin Pepe, în minutul 52, oaspeții au salvat un punct, după reușita lui Antoine Griezmann, din minutul 85. FC Barcelona ar fi putut profita de acest șemieșec al marii rivale, dar a pierdut, tot sâmbătă, jocul disputat, în deplasare, cu Malaga, scor 0-2. Golurile au fost semnate de Ramirez Sandro (32) și Rodroguez Jony (90), iar catalanii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 65, după eliminarea lui Neymar. Real Madrid rămâne pe primul loc, cu 72 de puncte, urmată de FC Barcelona (69 de puncte). „Galacticii” au un meci mai puțin disputat.