FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona a fost blocată, pe teren propriu, de Atletico Madrid. Real Madrid s-a împiedicat pe „Santiago Bernabeu” următoarea adversară a Stelei

FC Barcelona a remizat, miercuri, pe teren propriu, în confruntarea cu Atletico Madrid, scor 1-1, în etapa a 5-a a Primerei Division.

FC Barcelona a fost nevoită să se mulțumească doar cu un punct, la finalul jocului disputat, miercuri, cu Atletico Madrid, în cadrul rundei a 5-a a Primerei Division. Catalanii au remizat, scor 1-1, pe „Camp Nou”, cu echipa lui Diego Simeone, și n-au reușit să recupereze diferența de puncte ce îi despart de Real Madrid. Gazdele au deschis scorul în minutul 41, prin Ivan Rakitici, oaspeții au punctat în minutul 61, datorită lui Angel Correa.

Real Madrid s-a împiedicat pe „Santiago Bernabeu”, de Villarreal, echipă care va evolua contra Stelei, în grupele Ligii Europa. Oaspeții au deschis scorul prin Bruno Soriano (45+1 - penalty), oamenii lui Zinedine Zidane au egalat prin Sergio Ramos. Real e lider, cu 13 puncte și este urmată de Sevilla (11) și Barcelona (9).