Liga I: FCSB a trecut fără emoții de Gaz Metan Mediaș

FCSB a surclasat-o pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 4-0 (1-0), duminică seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, într-o partidă din etapa a 10-a a Ligii I de fotbal.

FCSB a deschis scorul prin William De Amorim (14), iar apoi au marcat de trei ori după pauză în decurs de 11 minute, prin Florin Tănase (48, 55) şi Dennis Man (58).  Vicecampioana a ratat numeroase ocazii de gol, printre care şi un penalty, prin Harlem Gnohere (89), acordat pentru henţ comis de Milan Mitic.

FCSB reuşeşte cea mai clară victorie a sa în acest sezon, în toate competiţiile. FCSB venea după singura sa înfrângere din campionat (0-1 cu FC Viitorul). Gaz Metan a ajuns la a cincea înfrângere consecutivă şi are doar două goluri marcate în aceste partide, informează AGERPRES.

Pentru FCSB urmează meciurile cu CFR Cluj şi Dinamo.