DEZAMĂGIRE. Marian Drăgulescu a ratat medalia de bronz la concursul de SĂRITURI. Românul a avut același punctaj cu ocupantul locului 3

Marian Drăgulescu a ratat clasarea pe podium, la finalul concursului de sărituri. Sportivul „tricolor” s-a clasat pe poziția a 4-a, la egalitate de puncte cu ocupantul locului 3.

Marian Drăgulescu a fost extrem de aproape de câștigarea medaliei de bronz la concursul de sărituri, dar n-a prins ultima trreaptă a podiumului. Gimnastul român a obținut 15.449 de puncte, tot atâtea cât a reușit și japonezul Kenzo Shirai. Niponul s-a clasat pe treapta a treia, pentru că a avut o execuție mai bună. Concursul a fost câștigat de nord-coreeanul Gwang Se Ri (15.691), pe doi a terminat rusul Denis Abliazin (15.516).