CAMPIONATUL MONDIAL. SUA - Portugalia, 2-2. Lusitanii încă speră să ajungă în „optimi”

Portugalia a fost la un să părăsească Campionatulul Mondial din Brazilia. Aseară, Portugalia a terminat la egalitate partida împotriva selecționatei din SUA (2-2), dar își păsterează șansele de a ajunge în optimile de finală a turneului

În minutul 5, Nani a marcat primul gol al partidei, dar Jones și Dempsey i-au adus pe americani în avantaj (64 și 81). Salvarea Portugaliei a venit abia în prelungirile meciului, atunci când Varela a egalat situația pe tabelă, și, astfel, elevii lui Paulo Bento păstrează vii speranțele de calificare în „optimile” Mondialului.  FOTO: zimbio.com

Ultima etapă a Grupei G:

Portugalia - Ghana SUA - Germania

Cupa Mondială FIFA 2014 Brazilia, pe evz.ro. Cititorii evz.ro vor avea posibilitatea să urmărească tot ce ține de competiția FIFA World Cup Brazil, într-o categorie specială a site-ului nostru aflata în secțiunea SPORT.

AICI puteți să aflați PROGRAMUL MECIURILOR de la Cupa Mondială 2014, SCORURI Campionatul Mondial 2014STIRI de la Cupa Mondială din Brazilia și REZULTATE meciuri Cupa Mondială 2014.