CAMPIONATUL MONDIAL. Anglia, VICTORIE CHINUITĂ cu Tunisia. Harry Kane A SALVAT naționala Albionului

Anglia s-a impus la limită, scor 2-1, în confruntarea cu reprezentativa Tunisiei, disputată, luni, la Volgograd, în Grupa G a turneului final din Rusia

Anglia a trecut prin mari emoții în partida cu Tunisia și s-a impus în finalm, scor 2-1. Naționala Albionului a început în forță, a ratat două mari ocazii și a deschis scorul prin Harry Kane, în minutul 11. Tunisienii au revenit suprinzător, după ce Ferjani Sassi a transformat o lovitură de la 11 metri în mintul 35. Apoi, în repriza a doua, europenii au căutat lovitura decisivă și au găsit calea spre gol abia în minutul 90+1, tot datorită inspirației lui Harry Kane.