SuperLiga. Scorul meciului dintre U Craiova 1948 și Hermannstadt

Superliga. Sursa foto Youtube

Superliga. Au fost momente neașteptate la prima partidă a rundei cu numărul 12 a SuperLigii dintre U Craiova 1948 și FC Hermannstadt, spre nemulțumirea echipelor.

Superliga. Prima partidă a rundei cu numărul 12 s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, între U Craiova 1948 și FC Hermannstadt. Nu este pentru prima dată când FC Hermannstadt trece prin astfel de situații.

Oltenii au deschis scorul în minutul 27 prin golgheterul Aurelian Chițu. Acesta a șutat din voleu fără speranțe pentru portarul Căbuz. Formația antrenată de Marius Măldărășanu a reușit egalarea în minutul 59 prin Gabriel Iancu.

Sibienii acumulează 16 puncte și se mențin pe locul al cincilea al clasamentului. U Craiova 1948 ocupă locul nouă cu 13 puncte.

Foarte puțini spectatori la meci

Meciul dintre FC U Craiova 1948 – FC Hermannstadt, din SuperLiga, a avut loc pe 6 octombrie, la ora 18:00, pe stadionul Ion Oblemenco din capitala județului Dolj.

Foarte puțini suporteri au participat la meci, mai ales pentru că Hermannstadt nu este o echipă care să fie însoțită de fani în deplasare. FC U Craiova a avut ca obiectiv clasarea pe loc de play-off, dar nu a reușit. O altă problemă este că familia Mititelu și-a pierdut din fani.

Și casele de pariuri au avut cote extrem de apropiate. FC U Craiova 1948 a avut cota 2,65 la victorie față de 2,80 cât a primit FC Hermannstadt. Cotele pentru șansă dublă și goluri marcate de fiecare echipă sunt identice: 1,50 pentru șansă dublă și 1,35 la goluri. Nu este pentru prima dată când cele două echipe se duelează.

În acest meci au jucat:

FC U Craiova: Gurău – R. Negru, Lacroix, Henriques, Mascarenhas – Buta, V. Achim – Baeten, Bahassa, Van Durmen – Chițu. Rezerve: R. Popa – D. Albu, Blănuță, Blidar, Compagnucci, Ibrahim, Padula, Pop, Sidibe. Antrenor: Paul Răducan.

FC Hermannstadt: Căbuz – Butean, Găman, I. Stoica, Oroian – Bucuroiu, Mino Sota, Alhassan, Balaure – Neguț, Paraschiv. Rezerve: Uțiu – Antoche, Bărbuț, Bejan, Biceanu, Fonseca, G. Iancu, Jipa, Medina. Antrenor: Marius Măldărășanu.