Simona Halep s-a calificat în „optimile” turneului de la Madrid. Românca și-a pus la respect adversara în setul al 2-lea

Autor: | | 0 Comentarii | 2283 Vizualizari

Simona Halep s-a calificat, marți, în optimile de finală ale turneului de la Madrid, după ce a învins-o pe Johana Konta, scor 7-5, 6-1.

Simona Halep (locul 3 WTA) a întâlnit-o, marți, pe britanica Johana Konta (locul 46 WTA), în turul al 2-lea al turneului de la Madrid. Sportiva din Constanța s-a calificat în optimile de finală ale competiției găzduite de capitala Spaniei, după ce s-a impus în două seturi, cu scorul de 7-5, 6-1. După un prim set foarte echilibrat, Simona s-a dezlănțuit în actul al 2-lea și nu i-a mai dat nicio șansă adversarei sale. A fost cea de-a șaptea întâlnire între Halep și Konta, Simona conducând cu 4-3. Pentru un loc în sferturile de finală. Halep va lupta contra slovacei Viktoria Kuzmova, locul 45 WTA.

Rares Bogdan a facut anuntul care ii da planurile peste cap lui Iohannis! Ce LOVITURA i se pregateste presedinteului Romaniei