România - Moldova, 2-1. „Tricolorii”, la un pas de un rezultat UMILITOR

Selecționata divizionară a României a învins, în această seară, cu mari emoții, naționala Moldovei, scor 2-1, într-un meci de verificare ce s-a disputat în cadrul turneului de pregătire din Antalya (Turcia).

Nționala României, din componeța căreia au făcut parte jucători ce evoluează în campionatul intern, a învins, astăzi, într-un meci amical, Moldova, scor 2-1. Scorul a fost deschis în minutul 9, după ce Carp a profitat de o gafă a lui Prepeliță. „Tricolorii” au revenit în joc datorită reușitei lui Adi Popa, din minutul 22, iar victoria a fost smulsă în final, graie golului semnat de Lazăr.

În celelalte două jocuri România a remizat cu prima reprezentativă a Bulgariei, scor 0-0, și a învins gruparea gruzină Sioni Bolnisi, scor 1-0.