Rezultate incredibile în Spania. Real Madrid, umilită într-un meci cu 7 goluri, Barcelona a fost și ea eliminată

Real Madrid și Barcelona au fost eliminate din sferturile de finală ale Cupei Spaniei de Real Sociedad și Athletic Bilbao

Real Madrid a fost eliminată din Cupa Spaniei, după ce a pierdut sfertul de finală disputat cu Real Sociedad, pe teren propriu, scor 3-4. Gazdele au marcat prin Marcelo Vieira (59), Rodrygo Goes (81) și Nacho Fernandez (90+3), oaspeții au punctat datorită lui Martin Odegaard (22), Alexander Isak (54 și 56) și Mikel Merino (69). În minutul 90+5, Andoni Gorasabel a fost eliminat.

„Când primești 4 goluri pe teren propriu, trebuie să faci o analiză. Până la acest meci, am reușit lucruri fenomenale. Nu și acum. Nu trebuie să schimbăm nimic. E o perioadă grea, dar trebuie să continuăm și să privim înainte”, a declarat Zinedine Zidane, antrenorul Realului.

Din competiție a ieșit și FC Barcelona, care a fost învinsă în deplasarea de la Atheltic Bilbao, scor 0-1. Sergio Busquets a marcat în propria poartă în minutul 90+3.