Record în Premier League: Brentford a marcat din nou în primul minut de joc

Record în Premier League: Brentford a marcat din nou în primul minut de joc Echipa Brentford. Sursă foto- facebook

Record în Premier League. Bryan Mbeumo a marcat după 37 de secunde de job și a adus victoria echipei Brentford. Echipa sa a devenit prima din istoria Premier League care înscrie în minutul de deschidere în trei meciuri consecutive.

Record în Premier League

Yoanne Wissa a marcat după doar 22 de secunde în înfrângerea cu 1-2 a lui Brentford pe terenul echipei Manchester City la 14 septembrie. Mbeumo a înscris după 23 de secunde în înfrângerea cu 3-1 suferită în partida din deplasare cu Tottenham, acum o săptămână.

Bryan Mbeumo

Sursa foto Youtube

După meciul cu West Ham, Brentford va primi vizita celor de la Wolverhampton, în etapa cu numărul 7 a sezonului de Premier League. Partida se va juca pe data de 5 octombrie, de la ora 17:00.

Cole Palmer a stabilit un record impresionant

Și Cole Palmer a stabilit un record. Jucătorul lui Chelsea a făcut istorie la meciul cu Brighton, din etapa cu numărul 6 a sezonului de Premier League. Palmer și-a înscris primul gol în minutul 21 și a restabilit egalitatea. Brighton conducea din minutul 7 al partidei, după ce Rutter a înscris, la o fază la care Caicedo a comis o greșeală în interiorul careului.

Cole Palmer.

Cole Palmer. Sursa foto Youtube

Patru goluri în prima repriză a unui meci

Reușita cu numărul 4 pentru Cole Palmer a venit în minutul 41, din pasa lui Jadon Sancho. Scorul final al primei reprize a fost de 4-2, în favoarea celor de la Chelsea. Brighton a punctat pentru a 2-a oară în minutul 34, prin Baleba. Palmer a devenit primul jucător din istoria Premier League care reușește să înscrie 4 goluri în prima repriză a unui duel.

Cole Palmer a ajuns la Chelsea în luna septembrie a anului trecut, de la Manchester City, în schimbul sumei de 47 milioane de euro. De la momentul transferului, fotbalistul a adunat 53 de partide pentru londonezi, în care a marcat 31 de goluri. În prezent, Cole Palmer este cotat la suma de 80 de milioane de euro.