Răzvan Lucescu, calificare în sferturile Cupei Greciei. Volos - PAOK Salonic, scor 0-2 Răzvan Lucescu. Sursa foto: Arhiva EVZ

PAOK Salonic s-a calificat în sferturile Cupei Greciei după ce a reușit să câștige și meciul din deplasare împotriva celor de la Volos, cu scorul de 2-0. Răzvan Lucescu face un nou pas spre un trofeu la actuala echipă.

PAOK Salonic a câștigat meciul din deplasare cu Volos, scor 2-0, din optimile Cupei Greciei. Echipa lui Răzvan Lucescu a câștigat în tur cu 1-0, reușind astfel să treacă în următoarea fază din Cupa Greciei.

Răzvan Lucescu o duce pe PAOK Salonic spre un nou trofeu

În vârstă de 54 de ani, Răzvan Lucescu a reușit o nouă calificare într-o fază superioară a Cupei Greciei. Echipa sa a câștigat meciul din deplasare cu Volos, scor 2-0, din optimi.

În minutul 17 al partidei, PAOK a deschis scorul prin Konstantelias. Ulterior, Schwab a stabilit scorul final în minutul 73 al partidei.

În turul următor, PAOK o va întâlni pe Panserraikos.

PAOK Salonic, calificare

PAOK este favorită în sferturi

Echipa lui Răzvan Lucescu este pe locul trei în campionat, la două puncte în spatele liderului.

Adversarii din sferturi sunt pe locul zece în campionat, ceea ce o face pe PAOK să fie marea favorită.

În campionat, PAOK și-a învins adversara cu scorul de 5-0.

Razvan Lucescu, PAOK

Răzvan Lucescu a pierdut primul loc din Grecia după înfrângerea din etapa trecută

Lupta pentru titlul de campioană din Grecia este foarte strânsă. PAOK a pierdut disputa din deplasare, cu Aris, în etapa cu numărul 17.

Suleymanov a deschis scorul pentru gazde în minutul 46. Kike Saverio a majorat avantajul lui Aris, 13 minute mai târziu.

Abdul Rahman Baba a redus din diferență pentru echipa lui Răzvan Lucescu (min 75). Cu toate acestea, echipa tehnicianului român nu a avut forța necesară pentru a întoarce scorul.

După acest rezultat, PAOK a pierdut primul loc și a coborât pe poziția a treia, cu 38 de puncte. Pe primul loc este Panathinaikos cu 40 de puncte, în timp pe poziția secundă din clasament se află Olympiakos, cu 38 de puncte.

În vara anului 2017, antrenorul român a ajuns la PAOK Salonic. Ulterior, în 2019 a ales să meargă la Al-Hilal, alături de care a cucerit Liga Campionilor Asiei. Doi ani mai târziu, Răzvan Lucescu a revenit la PAOK,