Radu Drăgușin i-a spart capul unui jucător de la Manchester United. Meci cu peripeții

Radu Drăgușin. Sursa foto: X

Tottenham Hotspur a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-0, echipa Manchester United, în etapa a 6-a din Premier League. Echipa engleză s-a făcut remarcată de la început în meciul de pe Old Trafford şi Brennan Johnson a deschis scorul încă din minutul 3.

Tottenham a învins Manchester United

Echipa lui ten Hag a rămas în zece oameni după eliminarea lui Bruno Fernandes, din minutul 42, iar oaspeţii şi-au mărit avantajul în startul reprizei secunde, când Dejan Kulusevski a înscris. Londonezii conduceau cu 2-0 din minutul 47. Tottenham a dat lovitura decisivă în minutul 77, când Dominic Solanke a stabilit scorul final. Radu Drăguşin a intrat şi el pe teren în minutul 81, înlocuindu-l pe Micky van de Ven, şi Manchester United – Tottenham a fost 0-3.

În clasament, echipa la care joacă Radu Drăgușin se află pe locul 8, cu 10 puncte, iar Manchester United este pe 12, cu 7 puncte.

Radu Drăgușin i-a spart capul lui Mason Mount

Meciul a fost cu multe peripeții. Radu Drăgușin i-a spart capul lui Mason Mount în Manchester United – Tottenham, la 20 de secunde de la intrarea pe teren. Românul a câștigat duelul, dar, după ce a atins mingea, l-a lovit în cap pe Mount. Jucătorul lui Erik ten Hag s-a prăbușit pe teren și a sângerat. Din cauza lui Drăgușin, acesta a fost înlocuit de tehnicianul lui Manchester United.

Radu Drăgușin. Sursa foto Captură ecran

Amintim că Drăgușin a fost eliminat după doar 7 minute în partida cu Qarabag, din Europa League. Cu toate acestea, el a fost iertat și a putut juca în meciul cu Manchester United.

Echipele de start în Manchester United – Tottenham

• Manchester United: Onana – Mazraoui, De Ligt, Martinez, Dalot – Mainoo, Ugarte, Garnacho, Fernandes, Rashford – Zirkzee Rezerve: Bayindir – Lindelof, Evans, Diallo, Antony, Casemiro, Eriksen, Hojlund, Mount
  • Tottenham: Vicario – Porro, Romero, Van de Ven, Udogie – Kulusevski, Bentancur, Maddison – Johnson, Solanke, Werner Rezerve: Forster – Dragusin, Gray, Spence, Bergvall, Bissouma, Lankshear – Moore, Sarr