Liverpool obține o victorie împotriva lui Crystal Palace după două goluri remarcabile Mohamed Salah, sursa foto: Liverpool

Mohamed Salah marchează al 200-lea gol de la Liverpool

Liverpool obține o victorie majoră după ce Mohamed Salah marchează al 200-lea gol și aduce victoria echipei sale în Premier League.

Al 200-lea gol pentru Liverpool

Dar și lovitura superbă a lui Harvey Elliott i-a adus victoria lui Liverpool.

Jean-Philippe Mateta a deschis scorul pentru Crystal Palace din penalty.

Mohamed Salah a egalat la câteva secunde după ce Jordan Ayew a fost eliminat.

Meci dur

Crystal Palace a avut un penalty anulat de VAR în prima repriză.

Ambele echipe au intrat în meci cu forme diferite - Liverpool pierzând doar unul dintre ultimele 26 de meciuri din Premier League.

Între timp, Crystal Palace a fost huiduit de propriii fani miercuri după o înfrângere dezastroasă cu 2-0 în fața lui Bournemouth.

Ar putea fi o imagine cu 7 persoane, persoane jucând fotbal, persoane jucând fotbal şi text care spune „CRYSTAL M PALAGE cinch cinch FULL TIME cinch cinch cinch cinch Cin inch ENDO 3 15 EDOUARD 22 LIVERPOOL 1-2”

Crystal Palace, Sursa Foto: Facebook

Crystal Palace 1-2 Liverpool

Crystal Palace a fost echipa mai bună pentru mare parte a întâlnirii.  A durat 76 de minute pentru ca Liverpool să aibă un șut pe poartă, când șutul lui Salah a fost deviat în plasă, venind la mai puțin de un minut după ce Jordan Ayew a fost eliminat pentru două cartonașe galbene.

Loviturile au continuat să vină pentru Crystal Palace, care și-a pierdut și portarul titular Sam Johnstone din cauza unei accidentări la scurt timp după ce Liverpool a preluat controlul jocului. Înlocuitorul său, Remi Matthews, nu a putut să oprească execuția excelentă a lui Elliott (90+1), care a încheiat meciul cu victorie pentru Liverpool.

„Sunt un antrenor foarte fericit, dar știu că am avut și noroc. Dacă câștigi doar meciurile în care joci foarte bine, nu ai nicio șansă să ai succes și astăzi nu a fost un meci foarte bun din partea noastră”, a spus Jurgen Klopp după victorie.  Crystal Palace rămâne pe locul 14 cu 16 puncte, pierzând acum patru dintre ultimele cinci meciuri din campionat, potrivit SkySports.