LIGA I. Pandurii - Dinamo 0-0. Egalul le îndepărtează pe cele două echipe de locul secund

Pandurii Târgu Jiu şi Dinamo au încheiat fără goluri partida disputată, duminică, în runda a 8-a a play-off-ului Ligii I.

Pandurii Târgu Jiu şi Dinamo au încheiat nedecis, scor 0-0, meciul disputat, duminică, în etapa a 8-a a campionatului intern. Gazdele au ratat mai multe ocazii bune de a înscrie, dar reduta dinamovistă a rezistat până la final. Din minutul 67, oaspeţii au evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Benzar. După această etapă, Pandurii se află pe locul al treilea,cu 35 de puncte, iar Dinamo ocupă cea de-a 4-a poziţie, cu acelaşi număr de puncte.

"Trebuie să fim mulțumiți cu acest rezultat având în vedere că am jucat și la mijlocul săptămânii cu Steaua și cu un om mai puțin 20 de minute. Avem și vreo șase ore pe poponeață, pe drum. Ne-am apărat foarte bine, nici ei n-au avut ocazii, nici noi n-am avut ocazii. Nu-i ușor în 10 oameni", a spus Mircea Rednic, antrenorul celor de la Dinamo.