LIGA I. Dinamo - Oțelul, 3-1. Meci de vis pentru orice parior: 2 - PAUZĂ / 1 - FINAL

„Câinii” au câștigat împotriva unui adversar care nu a mai existat după pauză.

Meci perfect pentru pariorii inspirați, în Ștefan cel Mare. Dinamo a trecut în ultima partidă a etapei a 26-a a Ligii I, pe teren propriu, de Oțelul Galați, scor 3-1. La pauză, oaspeții au condus după reușita lui Giurgiu (44), dar în partea secundă, gazdele au renăscut și au punctat de trei ori. Dragoș Grigore a egalat din penalty (52) apoi, Dorin Rotariu și-a dus formația în avantaj (60). Scorul final a fost opera lui Cosmin Matei, în minutul 65, după un șut ce nu i-a dat nicio șansă lui Goicoechea.

Partida a făcut parte din grupul restrâns al celor în care, la pauză conduce o echipă, iar la final câștigă cealaltă. Pariorii care ar fi mizat pe un rezultat pauză / final 2 / 1 ar fi câștigat de 30 de ori suma investită!