LIGA 1. CFR Cluj - Dinamo, 2-1. „Feroviarii” au egalat-o pe Steaua în ierarhia Ligii I

În derby-ul etapei a XI-a, CFR Cluj a învins, în această seară, Dinamo, cu scorul de 2-1, graţie reuşitei portughezului Guima din minutul 83

Dinamo a început tare partida de la Cluj, iar după numai trei minute de joc a preluat conducerea pe tabelă, prin Vali Lazăr. Elevii lui Vasile Miriuţă au luat cu asalt poarta dinamovistului  Marc, şi, în minutul 19, au izbutit să egaleze dintr-un penalty, după execuţia lui Chanturia.

Golul victoriei trupei ardelene a fost înscris cu şapte minute înainte de final, prin Guima, iar CFR-ul a egalat-o, astfel, pe Steaua în fruntea clasamentului, cu 25 de puncte.