Legendarul Rivaldo, MESAJ SPECIAL pentru fiul său, după ce A MARCAT pentru Viitorul

Fostul mare jucător brazilian Rivaldo l-a felicitat pe fiul său, Rivaldinho, după golul înscris pentru trupa lui Gică hagi în „sferturile” Cupei României.

FC Viitorul a câțtigat, aseară, meciul cu Hermannstadt, scor 3-2, din „sferturile” Cupei României, duel în care pe lista marcatorilor s-a regăsit și fiul legendarului Rivaldo.

Imediat după reușita fiului său, Rivaldo i-a transmis un mesaj special, cu referire la fostul mare decar al „Generației de Aur”, Gheorghe Hagi. „Felicitări lui Rivaldinho pentru golul reușit în acest meci și pentru calificarea în semifinalele Cupei României. După o perioadă dificilă ești recuperat 100% și începi deja să ajuți, jucând pentru echipa celui mai bun român din toate timpurile, Gheorghe Hagi”, a scris fostul jucător al Barcelonei, pe contul său de Instagram.

Astfel, Rivaldinho (23 de ani) a bifat primul său gol pentru FC Viitorul. Jucătorul brazilian a ajuns în curtea lui Hagi sub formă de împrumut până în vară de la Levski Sofia. Înainte de gruparea bulgară, Rivaldinho a evoluat la Dinamo, în sezonul 2017-2018.