Gigi Becali și-a ales preferatul după victoria FCSB-ului în fața lui FC Botoșani. Billel Omrani a fost trecut pe lista neagră Gigi Becali. Sursa: Arhiva EVZ

Gigi Becali a fost nemulțumit de jocul pestrat de FCSB împotriva lui FC Botoșani. Latifundiarul din Pipera a avut numai critici la adresa Billel Omrani. Roș-albaștrii s-au impus în fața botoșănenilor cu scorul de 1-0.

Gigi Becali a avut, din nou, numai critici în privința lui Billel Omrani. Latifundiarul din Pipera a mărturisit că îi pare rău că nu i-a sunat pe cei care se aflau pe banca echipei pentru a-l schimba pe atacantul venit de la campioana CFR Cluj. Patronul FCSB-ului ar fi vrut ca Omrani să fie scos în repriza a doua. Atacantul a intrat la pauză în meciul câștigat de FCSB în fața lui FC Botoșani, scor 1-0. El i-a luat locul lui Andrei Cordea care s-a accidentat.

„Nu știu ce se întâmplă cu Omrani, foarte previzibil, greoi. Nu știu ce se întâmplă cu el. Parcă nu era chiar așa greoi. I-am dat 20 de mii pe lună salariu. Dacă joacă așa, la revedere. Cum să îi prelungesc contractul dacă joacă așa?!, a declarat Becali. Patronul echipei nu regretă că l-a adus la echipa sa pentru că atacantul a avut câteva reușite la FSCB. Totuși, Becali a mărturisit că nu știe ce se va întâmpla cu fotbalistul în viitor.

Gigi Becali l-a iertat pe Florinel Coman

Becali își dorește ca Omrani să își demonstreze valoarea în play-off. FCSB încheia anul pe locul trei în Superliga României. „Eu dacă eram antrenor, îl scoteam în repriza a doua. Mai aveam puțin și dădeam telefon să îl schimbe. Ce, trebuia să ținem de rezultat? Trebuia să marcăm”, a declarat Becali. În schimb, unul dintre preferații patronului a fost Florinel Coman. El a marcat singurul gol al meciului  care s-a disputat pe Arena Națională.

„Coman ne-a salvat. Nu mai speram să marcăm gol. Am avut ocazii multe. Să dea Dumnezeu acum să se pregătească bine, să fie titular și să fie ăla de dinainte, să fie Coman ăla pe care am dat 3 milioane. Acum a șters tot, toate păcatele lui, după golul ăsta”. Latifundiarul din Pipera a mai spus că Florinel Coman  este un jucător inteligent, dar trebuie să muncească mai mult pentru a-și reveni la forma sportiva pe care o avea înainte să se accidenteze, a mai spus Gigi Becali la PrimaSport.