FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid - Granada, 9-1. MĂCEL pe „Santiago Bernabeu”, Cristiano Ronaldo a marcat cinci goluri

Real Madrid a câștigat în această dup-amiază, meciul disputat pe teren propriu, cu cei de la Grandada, scor 9-1. Portughezul Cristiano Ronaldo a punctat de cinci ori!

Meci fabulos pe „Santiago Bernabeu”, acolo unde, astăzi, Real Madrid a câștigat cu scorul de 9-1 întâlnirea cu Granada, din cadrul etapei a 29-a a Primerei Division. „Galacticii” și-au umilit adversarii, iar Cristiano Ronaldo a punctat de cinci ori. În prima parte superstarul portughez a reușit un hattrick în minutele 30, 36 și 38, iar în partea a doua a mai scuturat plasa porții în minutele 54 și 89. Pentru gazde au mai înscris Bale (25), Benzema (52 și 56) și Mainz (83 - autogol). Golul oaspeților i-a aparținut lui Ibanez (74).