Dorinel Munteanu, scandal după meciul Dinamo – Oțelul. Și-a ieșit din minți

Dorinel Munteanu, scandal după meciul Dinamo – Oțelul. Și-a ieșit din minți Dorinel Munteanu Sursa foto: Facebook

Dorinel Munteanu s-a certat cu arbitrii după meciul dintre Dinamo și Oțelul, chiar dacă gălățenii au reușit să ajungă în sferturile de finală ale Cupei României Betano.

Dorinel Munteanu a făcut scandal și i-a criticat pe arbitrii după Dinamo – Oțelul 3-3. Echipa sa reușit să ajungă în sferturile de finală ale Cupei României Betano, dar pentru acesta nu a fost suficient. El a declarat că arbitrii au fost rău intentionați și că au vrut să-l elimine.

Dorinel Munteanu a răbufnit

„Mai trebuie să muncim pentru faza de atac, dar trebuie să-mi felicit echipa pentru că ne-am calificat. Nu au fost mulți nervi la final… La începutul meciului acest arbitru (n.r. – asistentul Ciprian Danșa)… Despre el nu pot să spun decât că a fost rău intenționat pentru că știa cu ce echipe jucăm în perioada următoare și trebuia să fiu eliminat.

Mi-am așezat sticlele pe marginea suprafeței tehnice și mi-a spus să le iau pentru că calcă pe ele… venind pe teritoriul meu. Nu i-am spus nimic, nu l-am înjurat… Arbitrul de rezervă l-a anunțat pe central și în minutul 90 a venit și mi-a dat galben”, a spus el.

Dorinel Munteanu, șicanat de arbitrii

Munteanu a mai spus că arbitrii i-au stricat seara și că l-au șicanat din primul minut. El a declarat că nici măcar nu s-a putut bucura de această promovare din cauza lor.

„Acum nu pot să fac și eu legătură că e din Oradea (n.r. – Ciprian Danșa e din Satu Mare) și următorul meci al nostru e cu Sepsi? Pot să fac și eu toate combinațiile. Din minutul 1 a început să mă șicaneze. Centralul mi-a dat al doilea cartonaș galben pentru proteste, dar nu știu care proteste.

Mi-a stricat seara, pentru că am jucat bine și nu mă pot bucura de această promovare. Îi felicit pentru calificare. Ariel Lopez nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor, de asta l-am și schimbat, dar sunt mulțumit că au reușit să meargă mai departe”, a declarat Munteanu.

Meci greu pentru Oțelul Galați

În sferturile de finală ale Cupei României Betano, Oțelul Galați va avea un meci dificil pe terenul Universității Craiova. Oțelul a terminat pe poziția secundă cu 5 puncte în Grupa C și va fi premiată cu 20.000 de euro. La această sumă se mai adaugă 8.000 de euro pentru victoria din play-off. În total, gălățenii au obținut 28.000 de euro.