Dinamo – Petrolul. Prahovenii revin în meci după greșelile lui Golubovic și Ilic Sursa foto. EVZ

Dinamo și Petrolul se confruntă în prezent în cadrul etapei a 7-a din SuperLiga. Partida a început la ora 21.45.

Dinamo – Petrolul. Scorul este 1-1. Golurile au fost înscrise de Gregorio în minutul 21 și de Petrovic în minutul 37.

Dinamo – Petrolul, în etapa a 7-a din Superliga

În minutul 37 Golubovic a pasat riscant către Ilic. Numai că, austriacul a ratat preluarea și a pierdut mingea. În schimb, Petrovic s-a aflat într-o poziție ideală pentru a marca. Meciul se dispută pe stadionul Arcul de Triumf.

Dinamo: A. Golubovic - Patriche, Q. Bena, Homawoo - G. De Moura, A. Bani, C. Ilic, Amzăr - Cr. Costin, Gregorio, D. Politic

Rezerve: Dujmovic - I. Roșu, Țîră, G. Crețu, V. Borcea, Abdallah, Giafer, R. Grigore, Ghezali

Antrenor: Ovidiu Burcă

Petrolul: Zima - Papp, Meijers, Țicu - Doua, Hanca, Seto, Jair, Musi - Z. Petrovic, G. Grozav

Rezerve: Eșanu - M. Roman, Garutti, P. Justiniano, L. Dumitriu, Purtic, Diomande, I. Răducan, M. Constantinescu

Antrenor: Florin Pârvu.

Fază controversată în meciul CFR Cluj - Botoșani

Fabrice Olinga (27 de ani), mijlocașul din Camerun al echipei FC Botoșani, a primit cartonașul roșu în minutul 70 al meciului cu CFR Cluj.

Eliminarea a venit în urma unei intrări cu talpa ridicată asupra tibiei lui Mario Camora (36 de ani). La momentul eliminării, CFR Cluj conducea cu 3-1.

Fabrice Olinga, cel mai tânăr debutant din istoria La Liga, a avut o perioadă de adaptare dificilă la FC Botoșani. Până acum, prestația sa nu a impresionat, iar în meciul cu CFR Cluj, a avut o greșeală costisitoare.

Introdus în minutul 55, camerunezul a avut o intrare necontrolată un sfert de oră mai târziu.

În minutul 69, Olinga a ajuns târziu la o minge pe care a urmărit-o și Camora. Mijlocașul lui FC Botoșani a sărit, a încercat să își ferească adversarul, dar s-a dus cu vârful și cu o parte din talpă pe tibie.

Inițial, arbitrul Iulian Dima i-a arătat cartonașul galben. După o scurtă analiză a stării lui Camora, arbitrul a revenit și a decis să-i acorde direct cartonașul roșu lui Olinga, scrie gsp.ro.

CFR Cluj - Botoșani. Sursa: gsp.ro.