Dinamo a învins FC Voluntari. Cătălin Cîrjan a a adus victoria

Dinamo. Suraa foto: Facebook

Dinamo a învins FC Voluntari, 1-0, și s-a calificat în grupele Cupei României. Cătălin Cîrjan, în minutul 24, a dat golul care a făcut diferența.Pe val după rezultatele excelente din Superligă - 3 victorii și 3 egaluri în ultimele 6 etape - Dinamo a avut o misiune dificilă și și-a dat silințta să bată echipa antrenată de Claudiu Niculescu.

Dinamo a învins FC Voluntari

Cu „11-le” standard trimis pe teren de Zeljko Kopic, minus suspendații Sivis și Homawoo și cu Hakim Abdallah doar 13 minute pe teren, înainte să se accidenteze serios la umăr, câinii au înscris în minutul 24.Cristi Costin l-a căutat la marginea careului advers pe Cătălin Cîrjan, Armaș a ieșit fără succes în întâmpinarea balonului, iar decarul dinamovist a rămas 1 la 1 cu portarul gazdelor, Alexandru Maxim. Jucătorii de la FC Voluntaru n-au reușit să dea niciun gol.

Ajunge în grupele Cupei României

Intervențiile portarului sloven și inexactitățile din atacurile dinamoviștilor au făcut ca Dinamo să fie pe primul loc.Oaspeții au avut o șansă uriașă de gol în minutul 76, dar Selmani s-a complicat în fața portarului advers, apoi Mărginean a finalizat slab dintr-o poziție promițătoare.

Dinamo ajunge în grupele Cupei României Betano. Jucătorii lui Zeljko Kopic se pregătesc pentru meciul de campionat cu liderul U Cluj, programat luni, pe 2 septembrie.

• Antrenor: Zeljko Kopic
  • ⚽ Arbitru: Vlad Baban (Iași) / A1: Adrian Vornicu (Iași) / A2: Cristian Marius Marchidanu (Brăila) / R1: Sergiu Anton (Bucuești) / Observator arbitri: Radu Petre (București) / Delegat joc: Aurel Ionescu (București)

Meciul nu a avut sistem VAR. Partida s-a ținut pe stadionul. „Anghel Iordănescu”, Voluntari.