CUPA ROMÂNIEI. FCM Baia Mare - Steaua, 1-1, 1-4 după loviturile de departajare. „Roș-albaștrii”, calificare chinuită în „sferturi”

Steaua a câștigat meciul disputat, joi, în deplasare, cu FCM Baia Mare, în „optimile” Cupei României, scor 1-1 (1-4 după loviturile de departajare).

Steaua a avut mari emoții în meciul de joi, disputat în „optimile” Cupei României, la Baia Mare. Campioana din Liga I a avut nevoie de loviturile de la 11 metri pentru a obține calificarea în faza următoare, pentru că la finalul celor 120 de minute scorul era egal, 1-1. Gazdele au deschis scorul prin Păcurar (11), iar bucureștenii au restabilit egalitatea după ce Tade a transformat o lovitură de pedeapsă, în minutul 27. La loteria loviturile de departajare, pentru gazde a marcat Deac, iar Pop și Străuț au ratat. De partea cealaltă, steliștii au înscris prin Tade, Chipciu, Varela și Carp.