Cupa României. CSA Steaua, învinsă în Ghencea, de „U” Cluj. Rapid, victorie lejeră la Botoșani CSA - U Cluj, 1-3. sursa: Facebook

CSA Steaua a pierdut, joi, confruntarea de pe teren propriu, disputată împotriva Universității Cluj, scor 1-3. La Alexandria, CFR Cluj s-a impus cu același scor.

Cupa României. În ultimul meci al serii, Rapid a câștigat, în deplasare, la FC Botoșani, scor 3-1. Oaspeții au marcat prin Iulian Cristea (17), Paul Iacob (21) și Ștefan Pănoiu (53). Oaspeții au redus din diferență prin Carlo Casap (81).

Universitatea Cluj a învins-o pe CSA Steaua Bucureşti cu scorul de 3-1 (2-0), joi, în Ghencea, într-un meci din Grupa B.

''U'' a marcat de două ori în prima repriză, prin Alexandru Chipciu (26) şi Filip Ilie (34), ambele goluri după assist-uri de la Dan Nistor. Ilie a reuşit dubla după pauză, din centrarea lui Bogdan Vătăjelu.

Golul de onoare al Stelei a fost înscris de atacantul moldovean Alexandru Boiciuc (ex-''U'' Cluj), în min. 65, cu un şut de la 25 de metri.

Cea mai bună jucătoare română de tenis de masă a momentului, Bernadette Szocs, legitimată la CSA Steaua, a dat lovitura de start.

Cupa României. CSA Steaua, învinsă în de Universitatea Cluj

CSA Steaua - AS FC Universitatea Cluj 1-3 (0-2), Stadion Steaua - Bucureşti

Au marcat: Alexandru Boiciuc (65), respectiv Alexandru Chipciu (26), Filip Ilie (34, 53). Arbitru: Vlad Baban (Iaşi); arbitri asistenţi: Mihăiţă Necula (Bucureşti), Ioan Alexandru Corb (Satu Mare); al patrulea oficial: Marius Naidin (Piteşti) Observatori: Octavian Şovre (Satu Mare) - CCA, Andrei Simion (Bucureşti) - FRF

CFR Cluj a învins formaţia de ligă secundă CSM Alexandria cu scorul de 3-1 (2-1), joi seara, în deplasare, la Turnu Măgurele, într-un meci din Grupa B a competiției.

Germania suferă

Cupa României. Sursa foto: Facebook

CFR a deschis scorul printr-un şut la colţul lung trimis din unghi de Alin Fică (3). Gazdele au reuşit egalarea din penalty, prin Mihai Stancu (35), după un henţ comis de Vasile Mogoş.

Croatul Karlo Muhar (42) a adus echipa clujeană în avantaj cu un şut din marginea careului, iar Mario Camora (46) a înscris la puţine secunde de la începutul reprizei secunde, la prima sa atingere a mingii după introducerea pe teren. Ultimul meci al grupei va avea loc, joi seara, între FC Botoşani şi Rapid Bucureşti.

CSM Alexandria - FC CFR 1907 Cluj 1-3 (1-2), Stadion Municipal - Turnu Măgurele Au marcat: Mihai Stancu (35 - penalty), respectiv Alin Fică (3), Karlo Muhar (42), Mario Camora (46). Arbitru: Ovidiu Robu (Chitila); arbitri asistenţi: Ştefan Dumitrache (Palanca/Prahova), Erchian Ionus (Medgidia); al patrulea oficial: Robert Avram (Piteşti) Observatori: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Costel Petre (Târgovişte) - FRF